مدیرعامل جدید تی‌پی‌کو معرفی شد


«دکتر منصور نکویی‌نیا» به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) معرفی شد.

?پیش از این دکتر محمد نادری علیزاده عهده‌دار سمت مدیرعاملی در تی‌پی‌کو بود.

?امیدوارم تی‌پی‌کو روز به‌ روز پیشرفت کرده و موفق باشد

?دکتر محمد نادری علیزاده در روز پایانی مدیرعاملی خود در تی‌پی‌کو و در سخنانی کوتاه گفت:

جز قدردانی از مجموعه وزارتخانه و شستا حرفی برای گفتن ندارم و از تمامی عزیزانم در تی‌پی‌کو که در چند ماه گذشته برادرانه در کنار من بودند، تشکر می‌کنم و از همگی برای مزاحمت‌ها حلالیت می‌طلبم.

خدمت دکتر نکویی‌نیا مدیرعامل جدید خیر مقدم عرض می‌گویم و آرزو می‌کنم تی‌پی‌کو کماکان رو به جلو باشد و مانند همیشه در صنعت دارویی کشور بدرخشد.

?انشالله دوران خدمتم در تی‌پی‌کو  رو سفید نزد خدای خودم باشم

?دکتر منصور نکویی‌نیا، مدیرعامل جدید تی‌پی‌کو در جلسه معارفه گفت:

افتخاری است که در مجموعه معظم تی‌پی‌کو فرصت مجدد خدمت و همکاری را پیدا کرده‌ام. تی‌پی‌کو وامدار مدیران ارزشمند گذشته و مجاهدت پیشینیان است و این موقیعیت به‌سادگی به‌دست نیامده، قدردانی می‌کنم و امیدوارم علاوه بر حرکت به سمت ظرفیت‌هایی بیشتر، برای تی‌پی‌کو هم فرصت‌هایی تازه‌ فراهم شود و بتوانیم با ورود به مسیرهای دانش‌بنیان، ورود به حوزه داروهای های‌تک و بایوتک را فراهم کنیم و آینده‌ای بهتر برای همه ما رقم بخورد.

از خداوند بزرگ مسئلت می‌کنم و امیدوارم رو سفید از عهده این مسئولیت بیرون بیایم و به یاری خدا و لطف دوستان انشالله که رضایت مردم، ذی‌نفعان و صنعت فراهم شود.

?مهندس بازیان قبل از دکتر نکویی‌نیا مطالبی مهم مطرح کرد که در پستی مجزا انتشار خواهد یافت.

همچنین دکتر بهروز براتی به‌عنوان عضو جدید هیئت مدیره تی‌پی‌کو در جلسه حضور داشت و معرفی شد.

?با عنایت به شرایط جدید، نگاهی تحولی در تی‌پی‌کو می‌خواهیم

?مهندس ابراهیم بازیان، مدیرعامل شستا که امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ و در جلسه تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید تی‌پی‌کو در سالن اجتماعات این هلدینگ دارویی سخن می‌گفت، ضمن اشاره به صمیمیت‌های سیال دوران دفاع مقدس و این‌که کسی برای پول کاری انجام نمی‌داد و بیشتر عشق و معرفت بود که در فضا جریان داشت و کسب رضای الهی هدف اصلی رزمندگان بود، افزود:

گاهی از این و آن می‌شنویم که مدیرانی از مجموعه‌های ما حقوق‌هایی نجومی دریافت می‌کنند! کدام نجومی‌؟ دریافتی مدیران عامل ما کمتر از درآمدهای ماهانه یک راننده ساده است و واقعا قبول این مسئولیت‌ها با این درجه از تخصص و زحماتی که برای تحصیل کشیده شده، همپا نیست و جز “عشق” نمی‌تواند نامی دیگر را یدک بکشد.

بله! ما می‌دانیم که در بیرون و بخش خصوصی حقوق‌ها واقعا بالاست و قابل مقایسه با مجموعه‌های ما نیست و اگر امروز کسی مسئولیتی را می‌پذیرد، قطعا به‌خاطر حقوق و دریافتی نیست. عشق به خدمت و این حوزه همیشه حرف اول را می‌زند.

?مهندس بازیان در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: باید از دکتر نادری تشکر کنم که در این مدت چند ماهه عهده‌دار زحمت تی‌پی‌کو بودند. از خدای متعال آرزوی توفیق برای ایشان دارم و همچنین برای دکتر نکویی‌نیا نیز در آغاز ماموریت جدیدشان آرزو می‌کنم که در رسالت و مسئولیتی که برعهده گرفته‌اند، توفیق الهی نصیب‌شان شود. این‌جا یکی از سنگرهای دفاع از نظام ما هست و این دوره از خدمت ما، نعمتی بزرگ است و باید از حوزه‌ها مسئولانه صیانت کرد پس این رسالت را بر دوش خودمان حس کنیم و به وظایف‌مان واقف باشیم.

?مهندس بازیان ادامه داد: همه ما مسافر رفتن هستیم نه ماندن؛ و حتما از ما در روز قیامت می‌پرسند که با این مسئولیت‌هایتان چه کردید؟ می‌گویند ما به شما نعمت دادیم، و می‌پرسند چه کردید؟ هر کسی مسئولیتی دارد و باید به آن عمل کند و قدردان این نعمت‌ها باشد و آن را برای آیندگان حفظ کند.

من از عزیزانی که در تی‌پی‌کو آمدند و کاری کردند و رفتند، سپاسگزاری می‌کنم. خداوند خیرشان بدهد. ما می‌بینیم که امروز تی‌پی‌کو برای ذی‌ربطان و ذی‌مدخلان و صنعت مهم است و من عرض می‌کنم که جا دارد و حالا حالاها باید پیش برود و رشد کند و بیش از پیش بدرخشد.

?بازیان در ادامه تاکید کرد: ما در سه سطح باید خوب کار کنیم. در سطح راهبردی باید که بتوانیم پیش برویم و نقش حاکمیتی خودمان را خوب تعریف کنیم. در صنعت دارو در 32 حوزه درمانی مشغول تولید و توزیع دارو هستیم، باید گام‌هایی بلندتر در تولید و توسعه برداریم و در مسائل اقتصادی نیز باید رشد کنیم و تی‌پی‌کویی قوی‌تر را بسازیم. کمربندها را سفت‌تر ببندیم و از زایش مشکلات پیشگیری کنیم و بدانیم که این امانت‌ها را باید سالم به آن دونده بعدی تحویل دهیم.

?مدیرعامل شستا با اشاره به سخنی از سردار شهید سلیمانی گفت: فرصت‌های ما در اوج تهدیدات است که به‌وجود آمده؛ امروز با آزادسازی نرخ دارو و گشایش‌های صادراتی در این حوزه، فرصتی کم‌نظیر برای تحول در این صنعت فراهم شده است. قدر آن را بدانیم. ما با نگاهی به شرایط جدید، نگاهی تحولی می‌خواهیم که آن هم با شناختی که از مجموعه دارم، قابل حصول است.

?مهندس بازیان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره مستقیم به زمان محدود انتصابات و قولی که به وزیر داده است افزود: عنصر جوانی به سن و سال نیست، بلکه به شادابی و نشاط و تخصص و شایسته‌سالاری است. مبحث انتخاب مدیران جوان، ناظر بر شایستگی است و من انتظار دارم با تکیه بر اولویت افراد متخصص و شایسته از درون همین ساختار، مدیران را منصوب کنید و خیلی زود با توجه به فناوری‌های نوین و خلاقیت‌ها تی‌پی‌کو را به سمت داشتن چندین شرکت دانش‌بنیان سوق دهید.

?بازیان همچنین با ابراز خوشحالی از حضور دکتر بهروز براتی در تی‌پی‌کو از ایشان با عناوین متعهد، متخصص و انقلابی صمیمی و باصفا یاد کرد.

?شایسته اشاره است که «دکتر منصور نکویی‌نیا» به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) و همچنین دکتر بهروز براتی، به‌عنوان عضو جدید هیئت مدیره از امروز احکام خود را دریافت و مشغول به کار شدند.

?نگاهی به پیشینه مدیرعامل تی‌پی‌کو

?دکتر منصور نکویی‌نیا با مدرک دکترای عمومی داروسازی تجربه همکاری با شرکت‌های گروه دارویی تامین را به‌عنوان معاون بازرگانی با دو شرکت داروسازی ابوریحان و پخش اکسیر در کارنامه کاری خود دارد و کاملا با ساختارهای هلدینگ و شرکت‌های این گروه آشنا است.

?دکتر نکویی‌نیا همچنین با کسب چندین گواهینامه عالی از جمله مدیران پرتجربه صنعت داروی کشور است. گذراندن دوره مدیریت اجرایی(MBA) گرایش دارویی از دانشگاه تهران و دریافت گواهینامه‌های عالی مدیریت بازاریابی از دانشگاه علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی، خرید و سفارشات خارجی از معاونت آموزشی وزارت بازرگانی، ارزیابی سیستم‌های هواسازها در صنایع دارویی مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران، گزارش‌نویسی و نحوه تهیه دستورالعمل استاندارد در صنایع دارویی و… را در کارنامه خود دارد.

?نکویی‌نیا پیشتر مدیر و مسئول امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی، رییس اداره نظارت بر توزیع دارو وزارت بهداشت بوده و مدیرعاملی چند شرکت از جمله شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، شرکت توسعه بازرگانی رازی و ریاست هیئت مدیره شرکت یارا طب ثامن را نیز بر عهده داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست