ماتریس تصمیم گیری در اولویت برنامه های تماد

 

????کمیته راهبردی تحول شرکت تماد با هدف بررسی راهبردهای کلان شرکت براساس نقشه استراتژی و بازنگری کارت های امتیازی متوازن (BSC)از خردادماه سال جاری به ریاست دکتر حبیبی معاون بهره برداری و تحقیقات تشکیل شد. تمرکز این کمیته بر پیگیری منظم و اولویت بندی پروژه های بهبود، ایجاد یکپارچگی درکلیه تصمیمات و فرآیند ارزیابی عملکرد در سازمان برنامه ریزی شده است.

???? دکتر حبیبی رئیس کمیته راهبردی تحول شرکت تماد گفت: یکی از اولویت های این کمیته شناسایی اقدامات مهم و فوری شرکت می باشد و به همین منظور جلسات تخصصی با هر یک از واحدها در سایت البرز و مشهد جهت استخراج و شناسایی اقدامات مهم و فوری مربوطه انجام شد. سپس آخرین وضعیت اقدامات مهم و فوری در سه دسته (انجام شده، در حال انجام و بدون اقدام) بررسی و ضمن تشکر از همکاری واحدها، علل عدم تحقق کامل سایر اقدامات و زمان بندی جدید مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در حین جلسات، اقداماتی جدیدی مطرح گردید و برای هر یک از آن ها نیز زمان تحقق در نظر گرفته شد.

????یکی از ارکان کمیته راهبردی تحول شرکت، واحد استراتژی و تعالی سازمانی است که بر اساس منطق رادار (RADAR)، عمل می نماید.

????منطق رادار، اصولی است که چارچوب ارزیابی پویا و ابزار مدیریتی قدرتمندی جهت بررسی عملکرد سازمان (رویکرد، جاری سازی، ارزیابی و اصلاح) را جهت انجام تغییرات و بهبود فرایندها در خود دارد و یکی از مزایای این منطق، استمرار و پایش می باشد.

????کمیته راهبردی تحول شرکت تماد هم زمان با اولویت قراردادن اقدامات مهم ـ فوری که تاکنون 26 درصد آن انجام شده است، پایش و ارزیابی عملکرد واحدها را براساس توافقنامه های عملکردی، کارت های امتیازی متوازن (BSC) در 6 ماهه اول سال 1402 را در دستور کار خود قرار داده است که تا کنون در سایت مشهد به طور کامل اجرا شده و در نیمه دوم مهر ماه در سایت البرز این پایش انجام خواهد شد.

???? رئیس کمیته راهبردی تحول ضمن تشکر از معاونان و مدیران سایت البرز و مشهد بابت همکاری موثری که در پیشبرد برنامه ماتریس تصمیم گیری داشته اند و همچنین تشکر از اعضای کمیته راهبردی؛ دکتر خانی و خانم مهندس زارع بابت پیگیری های مجدانه ای که داشته اند ادامه داد، ماتریس تصمیم گیری یک مدل تجربه شده و موفق بوده است که می تواند در چابک سازی و هوشمند سازی سازمانی، به ویژه در رفع موانع و چالش ها در کم ترین زمان کارساز باشد.

Instagram.com/temad.co
www.linkedin.com/company/temad-co
www.temad.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست