فروش سال گذشته شرکت تماد ۷۳۰ میلیارد تومان بود و با تلاش مضاعفی توانست سود ۳۶۰ میلیارد تومانی را محقق کند.


محمد رضوانی فر؛
سود سه سال گذشته شستا معادل دو برابر کل ۱۸ سال قبل از آن است
محمد رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد با اشاره به میزان سود این شرکت تولیدکننده مواد اولیه دارویی شستا، گفت:سود سه سال گذشته شستا معادل دو برابر کل ۱۸ سال قبل از آن است.
به گزارش اقتصادآنلاین؛ محمد رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد با اشاره به میزان سود این شرکت تولیدکننده مواد اولیه دارویی شستا، گفت:سود سه سال گذشته شستا معادل دو برابر کل ۱۸ سال قبل از آن است
فروش سال گذشته شرکت تماد ۷۳۰ میلیارد تومان بود و با تلاش مضاعفی توانست سود ۳۶۰ میلیارد تومانی را محقق کند.
اهل فن می دانند افزایش حاشیه سود خالص با این شیب تند در مدتی کوتاه چه تدابیری را نیاز دارد که از آن جمله تهیه مواد اولیه، بهای تمام شده، کنترل هزینه ها، کاهش دوره وصول مطالبات، اصلاح سیاست های فروش، کاهش تخفیف ها، باید رخ دهد تا حاشیه سود خالص به دست بیاید.
 بر اساس آمار قابل مقایسه شرکت های بورسی و شرکت های شستا، که اطلاعات آن درکدال وجود دارد و قابلیت قیاس دارد، یک مقایسه کوچک نشان می دهد در سه سال گذشته تیپیکو مرتب سهم بازار را گرفته است. تیپیکو در دو سال گذشته بیش از ۳۰۰ نوع محصول به بازار عرضه داشته که ۷۰ محصول برای اولین بار در کشور بوده است.
در دو سال گذشته هلدینگ دارویی شستا، پخش هجرت ، توزیع داروپخش، ره آورد تامین، ژلاتین کپسول و کلرپارس را به عنوان ۵ عرضه اولیه در بازار بورس داشت، این کار بزرگی است و کسانی که فعال عرضه سهام در بازار سرمایه هستند می دانند در کنار مدیریت این حجم فروش و روند سودآوری و عرضه محصول جدید، ورود به بورس 5 شرکت بزرگ و موثر دارویی در یک فرصت محدود چه چالش‌هایی دارد.
سود آوری در تیپیکو ماحصل تلاش در کنترل هزینه‌ها، اصلاح خریدها، تنوع بخشی به منابع‌ خرید، کاهش قیمت خرید، فروش بهتر و اعمال تخفیفات کمتر، کاهش دوره وصول مطالبات و سایر تدابیر است که نتیجه آن سودآروی ۳۷۰۰ میلیارد تومانی تیپیکوست.
  مجموعه سامانه هایی که در تیپیکو انجام شده قطعا در صنعت نظیر ندارد. برای خریدهای مواد اولیه و محصولات Finished و کنترل پروژه ها، به روز کردن GMP ها، چه مجموعه‌ای از سامانه های مدیریتی در حال راهبری است که کارها با سرعت مناسب بر اساس برآوردهای دقیق و با کمترین هزینه نهایی شود.
امروز اگر شستا بالای یک و نیم میلیارد دلار سود دارد این جهش سودآروی به نرخ ارز بیش از 8 برابر است که اتفاق ساده‌ای نیست. سود حاصله در سه سال گذشته معادل دو برابر کل ۱۸ سال قبل بوده است. این محصولات در مجموعه شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) تولید شده و شامل مواد حد واسط، مواد موثره دارویی و محصولات نهایی است. برخی از این محصولات برای اولین بار در کشور و برخی برای اولین بار در هلدینگ داروئی تامین به همت تیم تحقیقات API و تیم تحقیقات Finished و توسعه دارویی تولید می شود که امکان صادراتی بودن و حضور بیشتر در بازارهای جهانی را دارند.
این محصولات جدید در حوزه حد واسط (Intermediate) شامل: پاراآمینوفنل (PAP)، در حوزه API شامل:
کلاریترومایسین
اریترومایسین
ویتامین B1 (تیامین هیدروکلراید)
تریامسینولون استوناید
رزواستاتین
گلی کلازید
و همچنین محصولات نهایی (Finished) شامل:
شربت اکسپکتورانت کدئین
سوسپانسیون نوسکاتم
قرص متادون ۵ میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ میلی گرم
قرص مورفین سولفات ۱۰ میلی گرم
قرص استامینوفن ۳۲۵ میلی گرم
اکسی کدون ۵ میلی گرم
قرص ترامادول ۱۰۰ میلی گرم است.
تماد یک، LVHV ، آزمایشگاه کنترل کیفیت (QC) با هدف ارتقاء GMP ، افزایش ظرفیت تولید و توسعه صادرات و همچنین پروژه های زیر ساختی شامل ساخت و توسعه اتاق برق، دستگاه دیزل ژنراتور جهت افزایش ظرفیت و قدرت تولید برق در مواقع اضطراری و همچنین چیلرهای جدید با توجه به توسعه بخش ها و هواسازها، از جمله پروژه های افتتاح شده در این شرکت است.
لینک 1 بازتاب مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد در سایر رسانه ها 
لینک 2 بازتاب مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد در سایر رسانه ها 
لینک 3 بازتاب مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد در سایر رسانه ها 
لینک 4 بازتاب مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد در سایر رسانه ها 
لینک 5 بازتاب مراسم افتتاح پروژه‌ها و رونمایی از محصولات جدید شرکت تماد در سایر رسانه ها 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست