حضور پررنگ تماد در هفته مبارزه با مواد مخدر

بازدید سخنگوی دولت دکتر علی بهادر جهرمی و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر سردار اسکندر مومنی از غرفه تماد در نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر

حضور پررنگ تماد در هفته مبارزه با مواد مخدر
?هر سال به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر، شعار ویژه‌ای از سوی سازمان ملل انتخاب می‌شود و پیرو آن شعار، اقدامات و فعالیت‌های لازم برای مقابله با موادمخدر و اعتیاد در سال پیش رو برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی می‌شود. «پرداختن به چالش‌های موادمخدر در حوزه سلامت و بحران‌های بشری» برای سال 2022 میلادی (1401 شمسی) انتخاب ‌شده است.
? در سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر در تمامی جوامع بین‌المللی مراسم‌ مختلفی با هدف مبارزه با موادمخدر و پیشگیری از اعتیاد، درمان افراد گرفتارشده به بیماری اعتیاد و توانمندسازی و نگهداری افراد بهبودیافته برگزار می‌شود و در ایران نیز این مراسم امسال با عنوان «کرامت انسان- همکاری‌های بین‌المللی ـ نه به اعتیاد» با حضور مسئولان سازمان‌های فعال در عرصه کنترل موادمخدر، نمایندگان آژانس‌های سازمان ملل متحد و جوامع بین‌الملل و سمن‌های فعال در این حوزه برگزار می‌شود.
? شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) به عنوان بزرگترین و اولین تولید کننده مواد موثره نارکوتیک خاورمیانه، با حضور در نمایشگاه هفته مبارزه با مواد مخدر در محل ساختمان مرکزی ستاد مبارزه با مواد مخدر که در روز 5 تیرماه توسط رئیس جمهور افتتاح شد، حضور موثر داشته و به معرفی دستاوردها، توانمندی ها، دانش فنی و محصولات نارکوتیک و درمانی اعتیاد پرداخته و تولید داروهایی با کیفیت در درمان اعتیاد را یک رسالت اجتماعی می داند.
? یکی دیگر از برنامه های شرکت تماد ، حضور در همایش و نمایشگاه تخصصی شرکت های دانش بنیان و خانه های خلاق و نوآور ستاد مبارزه با مواد مخدر در تاریخ 6 تیرماه است که در مجموعه شقایق ستاد مربوطه برگزار گردید. دو پنل مقابله با عرضه و کاهش تقاضا در بخش همایش و حضور تعدادی از خانه های خلاق و نوآور و دانشگاه ها در بخش نمایشگاهی، محتوای این برنامه بود.
? شرکت تماد سالانه حدود 700 تن مواد مخدر را از ستاد مبارزه با مواد مخدر و مراجع ذیصلاح، برای تولید مواد موثره دارویی خریداری و در کارخانه تبدیل به مرفین، کدئین فسفات، نوسکاپین، تبائین و سایر مشتقات دارویی مورد نیاز کشور؛ شامل داروهای جایگزین جهت ترک اعتیاد؛ قرص بوپرنورفین 2 ، 0.4 و 8 میلی گرم، قرص های متادون 20، 40  و 5 میلی گرم، شربت متادون، شربت اپیوم 1 درصد، کپسول نالتروکسون 25 و 50 میلی گرم و… می نماید که مطابق با استانداردها و قوانینGMP  و ضوابط WHO  در حوزه مواد دارویی تولید شده و بر اساس آخرین استانداردهای بین‌المللی USP، BP، EP ، JP  و IP کنترل و ارزیابی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست