تماد در جهت رفع چالش آنتی بیوتیک ها گام برمی دارد

تماد در جهت رفع چالش آنتی بیوتیک ها گام برمی دارد

?شرکت تماد، بزرگترین تولید کننده مواد موثره دارویی نارکوتیک و غیر نارکوتیک کشور و یکی از شرکت های گروه دارویی تامین ( تیپیکو ) تولید تحقیقاتی کلاریترومایسین(Clarithromycin) را که از دسته آنتی بیوتیک های خوراکی است با موفقیت به انجام رساند.

?داروی کلاریترومایسین جزء گروهی از آنتی بیوتیک‌ها با عنوان ماکرولیدها می‌باشد که برای درمان طیف گسترده‌ای از عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. این دارو برای درمان عفونت های قفسه سینه مانند برونشیت و پنومونی، گلو و سینوس، عفونت های پوستی و بافت نرم، عفونت هلیکو باکتر پیلوری همراه با زخم های گوارشی کاربرد دارد.

?مقدار 11 تن مواد اولیه کلاریترومایسین در شرکت تماد آماده شده است که با انتقال دانش فنی آن از واحد تحقیقات به واحد تولید از نهم آذرماه جهت تولید انبوه در مدار قرار گرفت. طبق برنامه ریزی انجام شده، تولید یک تن در هر ماه پیش بینی شده که با افزایش بچ سایز این محصول در ماه های آتی، تولید بیش از یک تن در ماه نیز میسر می شود.

?لازم به ذکر است تاکنون تامین کلاریترومایسین از خارج از کشور منجمله هندوستان تامین می‌شد که شرکت تماد با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی و کمک به رفع کمبودهای کشور در حوزه تامین مواد موثره دارویی با تلاش شبانه روزی واحد تحقیقات و هماهنگ با واحدهای برنامه ریزی و تولید در کم‌ترین زمان موفق شد تولید پایلوت کلاریترومایسین را بر اساس آخرین فارماکوپه های جهانی با موفقیت به انجام رسانده و تولید انبوه این محصول را در مدار قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست