ثبت رکوردهای جدید و رشد شاخص‌های فروش

ثبت رکوردهای جدید و رشد شاخص‌های فروش

شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) یکی از شرکت های گروه دارویی تامین( تیپیکو ) با فروش 1400 میلیارد ریالی در شهریورماه 1401، 106 درصد بودجه مصوب را محقق نمود که با رشد 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رکورد بیشترین میزان فروش را طی یک ماه در کارنامه فروش خود ثبت کرد.

اهم دستاوردهای شش ماهه نخست سال 1401 که رکوردهای فروش می باشد بدین شرح گزارش می گردد:

شرکت تماد با فروش تجمیعی (داخلی و صادرات) 5947 میلیارد ریالی، رشد 14 درصدی را داشته است، که تحقق 101 درصدی را نشان می دهد. این در حالی است که با فروش داخلی 5000 میلیارد ریالی، رشد 20 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته است. همچنین فروش داخلی 4154 میلیارد ریالی در بخش محصولات Semi Finished و API و تحقق 102 درصدی بودجه مصوب، رشد 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

با کاهش معنادار هزینه های بازاریابی و فروش شامل تخفیفات ریالی و کالایی و … با فروش داخلی 846 میلیارد ریالی در بخش محصولات نهایی (Finished) تحقق 136 درصدی بودجه مصوب و رشد 103 درصدی را نشان می دهد. همچنین فروش داخلی در بخش شربت متادون و تنطور اپیوم (مایعات نهایی نارکوتیک)، به مبلغ 647 میلیارد ریال، رشد 138 درصدی فروش ناشی از بهبود عملکرد را داشته و فروش داخلی 3874 میلیارد ریالی در گروه محصولات Semi Finished و API غیر نارکوتیک، رشد 36 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را در هر سه بخش گزارش می نماید.

 در حوزه صادرات نیز طی شش ماهه نخست سال 1401 دستاوردهایی حاصل شد.

فروش صادراتی شش ماهه اول 1401 به میزان 946 میلیارد ریال محقق شده است و بازارهای جدید از جمله کشورهای: کانادا، گویان، ونزوئلا، کلمبیا و برزیل در قاره آمریکا گشایش یافت. همچنین چشم انداز توسعه و گشایش بازارهای جدید از جمله کشورهای آسیای میانه: روسیه، قزاقستان و ارمنستان و ورود به صادرات محصولات غیر مخدر از جمله پاراستامول (Paracetamol)، سیپروفلوکساسین (Ciprofloxacin) و توسعه صادرات محصولات نهایی (Finished) از جمله برنامه های مهم حوزه صادرات شش ماهه دوم سال 1401 شرکت تماد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست