تماد در مسیر توسعه و تقویت صادرات

به نام خدا

یادداشت : همایون طاهری، مدیر صادرات API شرکت تماد به مناسبت روز ملی صادرات
صبر آرد آرزو را نه شتاب                               صبر کن والله اعلم بالصواب1

اهمیت صادرات بر کسی پوشیده نمی باشد، سابقه صادرات در ایران به دوران صفویه بر می گردد. در آن زمان ابریشم و پارچه و …از عمده کالا های صادراتی بشمار می رفتند. در برهه کنونی و بخصوص در سال جاری که کشور اسلامی عزیزمان در تنگنا ارزی است و بخاطر تحریم های ظالمانه و یکجانبه از درآمدهای نفتی محروم شده است اهمیت صادرات غیر نفتی دوچندان شده است.
در راستای توسعه بازار، صادرات یکی از استراتژی های اولیه تاسیس شرکت تماد بوده است. با ایجاد واحد صادرات طی سالیان اخیر (حدود 4 سال) این استراتژی متمرکزتر شده و در چارت اداری صاحب موقعیت مستقل گردیده است. انتخاب دقیق محصول در موفقیت صادرات یکی از ارکان اصلی است. اصولا کشورها به دنبال صادرات اقلامی می روند که در آن مزیت رقابتی دارند و می توانند مزیت رقابتی را حفظ نمایند. مواد اولیه نارکوتیک و برخی اقلام غیر نارکوتیک دارای مزیت رقابتی هستند. علیرغم حضور سایر رقبا به حمد ا… شرکت تماد با اتخاذ استراتژی های جایگزینی و تمرکز، مشتریان اصلی خود را حفظ کرده و تلاش دارد تا با توسعه صادرات محصولات جدید و LV-HV زیر ساخت صادراتی خود را تقویت نموده و با متنوع سازی سبد محصولات صادراتی به حفظ مزیت رقابتی کمک نماید.
استفاده بموقع از فرصت ها یکی دیگر از نقاط حائز اهمیت می باشد که بفرموده حضرت علی (ع) الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب ” فرصت ها مانند ابر از افق زندگی می گذرند” 2 نتیجتا لزوم تسریع در ارتقا GMP و ورود به عرصه های نظیر تولید اقلام ساخته شده دارو در جهت حفظ مزیت رقابتی و بقاء شرکت نسبت به سایر رقبا از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود.

 

همواره به یاد داریم موفقیت پایدار شرکت ناشی از تقویت روحیه همکاری و ایجاد کار تیمی است. درخصوص کسب موفقیت های اخیر صادراتی از منویات مدیر عامل محترم، معاون مالی گرامی کمال تشکر و قدردانی را داریم، همچنین از مجموعه خانواده تماد (تولید ، بازرگانی، QA & QC، برنامه ریزی، حراست و همکاران ترخیص کار و…) سپاسگزاریم.


شکل 1 آمار صادرات

همانگونه که در نمودار (شکل1) ملاحظه میفرمایید روند کلی صادرات در سه سال اخیر دارای رشدی مستمر بوده و انشاا… با همیاری همکاران پرتلاش در واحد صادرات امسال شاهد صادرات 10 میلیون دلاری باشیم.
امیدواریم بتوانیم با حفظ رویه همکاری تیمی، تقویت زیر ساخت های صادراتی (توسعه بازاریابی دیجیتال و …) روند رو به رشد شرکت در عرصه صادرات را علیرغم تشدید تحریم ها حفظ نموده و شاهد توفیق روزافزون پرسنل شرکت تماد باشیم.


1- مثنوی معنوی (مولانا)

2-https://dmsonnat.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست