تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه فروش تماد در پنج ماهه ۱۴۰۱

⬅️ عباس محمودیان معاون فروش و بازاریابی شرکت تماد در گفت‌وگو با فانا:

تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه فروش تماد در پنج ماهه ۱۴۰۱

?برنامه فروش تماد در ۱۴۰۱، ۱۳۰۰ میلیارد تومان است
?در پنج ماهه امسال با فروش ۴۵۴ میلیارد تومانی، ۱۰۰% بودجه مصوب را محقق کردیم
?ابتدای امسال با محدودیت‌هایی در ثبت سفارش مواد اولیه مواجه بودیم
?نگرانی جدی ما از قیمت‌گذاری دستوری سازمان غذا و دارو در مورد محصولات API است
?قیمت‌های اعلامی سازمان بعضا حتی از قیمت‌های سال قبل پایین‌تر است
?فروش بر مبنای این قیمت‌ها، توجیه اقتصادی ندارد

عباس محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه با کاهش ملموس هزینه‌ها در حوزه‌هایی مانند تخصیص FOC، تخفیفات ریالی و … موفق شدیم به رشد بالایی در فروش دست پیدا کنیم، افزود: تا ابتدای سال 1401 محصولات نهایی نارکوتیک در تماد توسط یک بازاریاب برون‌سپار انجام می‌شد اما از ابتدای سال 1401 این قرارداد لغو شد و فروش این محصولات و سایر محصولات نهایی توسط دپارتمانی که در تیم فروش تماد ایجاد شد، انجام شد و در این مدت بازخوردهای خوبی هم داشتیم و ارتباطات تماد با دانشگاه‌ها و شرکت‌های پخش به گونه‌ای شد که طی پنج ماهه نخست امسال کل فروش ریالی سال قبل را محقق کردیم و حدود 140 درصد بودجه مصوب را نیز در حوزه محصولات نهایی (نارکوتیک و غیر نارکوتیک) محقق کردیم.

وی گفت: این رشد فروش در حالی بدست آمده که در ابتدای امسال با محدودیت‌های جدی در زمینه ثبت سفارش مواد اولیه برای تولید API، داروهای نیمه ساخته و ساخته شده مواجه بودیم و موجودی انبارها به شدت کاهش یافته بود و زمان زیادی صرف شد تا این مشکل برطرف شود. با این حال سعی کردیم با راهکارهایی این خلا را جبران کرده و به رشد فروش دست پیدا کنیم. ضمن اینکه در زمینه محصولات نهایی نارکوتیک نیز رکوردهای فروش شرکت تماد هر ماه جابجا شده است.

 

معاون فروش و بازاریابی شرکت تماد با بیان اینکه شرکت تماد از سال 1396 وارد حوزه تولید محصولات نهایی نارکوتیک و غیر نارکوتیک شد، عنوان کرد: البته بیشتر فعالیت تماد در این حوزه روی تولید محصولات نهایی نارکوتیک متمرکز است. از سال 1396 تا سال 1401 فروش این محصولات توسط یک بازاریاب برون‌سپار انجام می‌شد اما از ابتدای سال 1401 این قرارداد لغو و فروش این محصولات نیز توسط همکاران تماد انجام می‌شود و از ابتدای 1401 تاکنون توانسته‌ایم سهم بسیار خوبی را در بازار بدست آوریم.

وی با بیان اینکه بسیار امیدواریم که در هفت ماهه باقیمانده از سال بودجه مصوب فروش تماد را محقق کنیم، توضیح داد: نگرانی جدی ما از بابت قیمت‌گذاری دستوری محصولات توسط سازمان غذا و دارو به ویژه در مورد محصولات API است. قیمت‌های اعلامی سازمان غذا و دارو درباره برخی از محصولات پرفروش حتی نسبت به قیمت‌های اعلامی سازمان در سال قبل هم پایین‌تر است. مکاتباتی با سازمان غذا و دارو برای اصلاح این قیمت‌ها انجام دادیم چرا که فروش بر مبنای این قیمت‌ها برای ما توجیه اقتصادی ندارد و مقرون به صرفه نیست.

محمودیان خاطرنشان کرد: بسیار امیدوارم در فضای صنعت مواد موثره دارویی، تولید محصولات نهایی و شرکت‌های پخش، فضای رقابت سالم بیشتر شکل بگیرد. متاسفانه در حال حاضر فضا چندان تمیز و شفاف نیست و مسموم به نظر می‌رسد و تبعات منفی این فضای مسموم به متضرر شدن مردم، مصرف‌کنندگان و بیماران منجر خواهد شد.. تلاش ما در شرکت تماد فعالیت در فضای شفاف و آکواریومی است چرا که ما یک شرکت بورسی هستیم و عملکرد ما باید شفاف باشد. از سوی دیگر با رویکرد مدیریت جدید تماد، این شفافیت هر روز بیشتر می‌شود و عملکردمان باعث شده تا بتوانیم اهداف و بودجه مصوب را با فازبندی ماهانه محقق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست