برگزاری جلسه وفاق و همدلی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی و سندیکای مواد اولیه، شیمیایی و بسته بندی دارویی

جلسه وفاق و همدلی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی و سندیکای مواد اولیه، شیمیایی و بسته بندی دارویی با حضور مدیر کل محترم امور دارو و مواد تحت کنترل و رئیس محترم مواد اولیه سازمان غذا و دارو برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تماد، نشست مشترک هیئت مدیره سندیکای مواد اولیه، شیمیایی و بسته بندی دارویی با هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داورهای انسانی ایران، با حضور آقای دکتر محمدی مدیر کل محترم امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو و آقای دکتر شریف اعلم، رئیس محترم اداره مواد اولیه سازمان غذا و دارو به میزبانی شرکت تماد، صبح روز یکشنبه ۲۰ مهرماه برگزار گردید. این نشست با قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و خیر مقدم آقای مهندس علیپور، مدیر عامل شرکت تماد آغاز گردید و اعضای هیئت مدیره هر دو سندیکا ضمن تاکید بر همدلی و محورهای مشترک سندیکای تولیدی صنعت دارو، مسائل، مشکلات و دغدغه های پیش روی صنعت داروسازی را به بحث و گفتگو گذاشته و پیشنهاداتی را ارائه نمودند. در این نشست آقایان مهندس اختراعی و دکتر عبده زاده رئیس دو سندیکا ضمن ارائه گزارش، به بیان دیدگاه ها و راه کارهای مسائل مطرح شده پرداختند و آقایان دکتر محمدی و دکتر شریف اعلم از سازمان غذا و دارو به برخی پرسش های مطرح شده به ویژه موضوعات مربوط به ارز، نحوه تخصیص، تحریم های بانکی و سیاست های سازمان غذا و دارو در این حوزه پاسخ دادند.

مدیر کل محترم اداره دارو با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹ تا به امروز ۸۴۰ میلیون دلار ارز برای صنعت داروسازی تخصیص یافته است و از این مبلغ فقط ۳۹۰ میلیون دلار سهم مواد اولیه و بسته بندی بوده است، اعلام نمودند ۱۲ شرکت بیشترین حجم ارز را از شرکت های دارویی و مواد اولیه دریافت کرده اند و اولویت های کمیته ارز را به ترتیب: مواد حد واسط، API و در اولویت سوم محصولات نهایی عنوان نمودند. این برنامه با بازدید از پروژه های آماده افتتاح بخش ۴ تماد یک، LV-HV و آزمایشگاه QC شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) خاتمه یافت. شرح تفصیلی این نشست در قالب گزارش ویژه منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست